- Aktualnie wyprzedane
Płyta Asus TUF GAMING B550-PLUS /AMD B550/SATA3/M.2/USB3.1/PCIe4.0/AM4/ATX
Płyta Asus TUF GAMING B550-PLUS /AMD B550/SATA3/M.2/USB3.1/PCIe4.0/AM4/ATX Płyta Asus TUF GAMING B550-PLUS /AMD B550/SATA3/M.2/USB3.1/PCIe4.0/AM4/ATX to płyta główna AMD AM4. Stanowi podstawę zestawu komputerowego z procesorami AMD Ryzen.
Płyta Asus TUF GAMING B550-PLUS /AMD B550/SATA3/M.2/USB3.1/PCIe4.0/AM4/ATX
Płyta Asus TUF GAMING B550-PLUS /AMD B550/SATA3/M.2/USB3.1/PCIe4.0/AM4/ATX to płyta główna AMD AM4. Stanowi podstawę zestawu komputerowego z procesorami AMD Ryzen.
Kluczowe cechy
Gniazda karty dźwiękowej: Wewnętrzne gniazdo audio przedniego panelu, Wyjście optyczne S/PDIF, 5x Audio Jack. Gniazda karty graficznej: HDMI, DisplayPort. Gniazda USB na płycie głównej: 2x USB 2.0 (4 porty) + 1x USB 3.0 (2 porty). Gniazdo procesora: Socket AM4 (1331).
Złącza i wyposażenie
Inne porty i gniazda: Gniazdo modułu TPM, Przycisk BIOS FLASHBACK+, AIO PUMP Header, AURA Addressable Gen 2 header, 2x AURA RGB headers, Thermal Sensor header, Thunderbolt header. Wyposażenie dodatkowe: User's manual, I/O Shield , 2 x SATA 6Gb/s cable, M.2 Screw Package,, Supporting DVD, TUF GAMING Sticker, TUF Certification card(s), M.2 Rubber Package, M.2 Key E screw package.
Specyfikacja techniczna
| Chipset płyty głównej | AMD B550 |
| Format płyty | ATX |
| Gniazda karty dźwiękowej | Wewnętrzne gniazdo audio przedniego panelu, Wyjście optyczne S/PDIF, 5x Audio Jack |
| Gniazda karty graficznej | HDMI, DisplayPort |
| Gniazda USB na płycie głównej | 2x USB 2.0 (4 porty) + 1x USB 3.0 (2 porty) |
| Gniazdo procesora | Socket AM4 (1331) |
| Gniazdo zasilania | ATX (24-pin) + ATX12V (8-pin) |
| Ilość złącz pamięci DDR4 | 4 |
| Inne porty i gniazda | Gniazdo modułu TPM, Przycisk BIOS FLASHBACK+, AIO PUMP Header, AURA Addressable Gen 2 header, 2x AURA RGB headers, Thermal Sensor header, Thunderbolt header |
| Maksymalna ilość portów USB 2.0 | 4 |
| Maksymalna ilość portów USB 3.x | 8 |
| Maksymalna wielkość pamięci | 128 GB |
| Obsługiwane typy procesorów | AMD Ryzen™ |
| Port LAN | 1x 2,5 Gigabit LAN 100/1000/2500 Mb/s (Realtek® RTL8125B) |
| Port PS/2 | Brak |
| Port równoległy (LPT) | Brak |
| Port szeregowy (COM) | 1x wewnętrzne gniazdo portu COM |
| Porty USB na panelu tylnym | 2x USB 2.0 + 4x USB 3.0 + 1x USB 3.1 + 1x USB 3.1 Type-C |
| Standard pamięci | DDR4-2800, DDR4-3000, DDR4-2133, DDR4-2400, DDR4-2666, DDR4-3200, DDR4-3466 (OC), DDR4-3600 (OC), DDR4-3866 (OC), DDR4-4000 (OC), DDR4-4400 (OC) |
| Tryb pracy pamięci RAM | Dual Channel |
| Wbudowana karta graficzna | Brak lub AMD Radeon R-Series/Vega (zależy od procesora) |
| Wymiary [S x W] (mm) | 305 x 244 |
| Wyposażenie dodatkowe | User's manual, I/O Shield , 2 x SATA 6Gb/s cable, M.2 Screw Package,, Supporting DVD, TUF GAMING Sticker, TUF Certification card(s), M.2 Rubber Package, M.2 Key E screw package |
| Zawiera baterię / akumulator | Tak |
| Zintegrowana karta dźwiękowa | Realtek® ALC S1220A 8-Channel High Definition Audio CODEC |
| Zintegrowany kontroler ATA (IDE) | Brak |
| Zintegrowany kontroler SATA | Chipset+CPU: 6x SATA III 6Gb/s - RAID 0,1,10 + 2x M.2 |
| Złącza PCI Express x1 | 3 |
| Złącza PCI Express x16 | 2 |
Opis
Supporting DVD, TUF GAMING Sticker, TUF Certification card(s)
User's manual, I/O Shield , 2 x SATA 6Gb/s cable, M.2 Screw Package,
DDR4-2400
DDR4-2666
DDR4-2800
DDR4-3000
DDR4-3200
DDR4-3466 (OC)
DDR4-3600 (OC)
DDR4-3866 (OC)
DDR4-4000 (OC)
DDR4-4400 (OC)
1 x HDMITM 2.1 (4K@60Hz)
Un-buffered Memory
- M.2_1 slot (Key M), type 2242/2260/2280/22110 supports PCIe 4.0 x4 & SATA
- M.2_2 slot (Key M), type 2242/2260/2280/22110 supports PCIe 3.0 x4 & SATA
- M2_2 shares bandwidth with SATA6G_56
- Support Raid 0, 1, 10
- When M.2_2 is populated, SATA6G_56 will be disabled
3rd Gen AMD Ryzen™ Processors:
AMD B550 Chipset:
Obsługiwane kombinacje dysków M.2 i SATA opisano w podręczniku użytkownika
HDMI
Wewnętrzne gniazdo audio przedniego panelu
Wyjście optyczne S/PDIF
*Support PCIe bifurcation for RAID on CPU function
- 1 x PCIe 3.0 x16 slot (supports x4 mode)**
- 1 x PCIe 4.0 x16 slot (supports x16 mode)
- 3 x PCIe 3.0 x1 slot**
3rd Gen AMD Ryzen™ Processors:
AMD B550 Chipset:
Supports AMD 2-Way CrossFireX™ Technology
AIO PUMP Header
AURA Addressable Gen 2 header
Gniazdo modułu TPM
Przycisk BIOS FLASHBACK+
Thermal Sensor header
Thunderbolt header
Specyficzne kody
- EAN13
- 4718017749435
9 innych produktów w tej samej kategorii: